Mecenasi

Szeroka współpraca dla upowszechniania sztuki współczesnej

  • MEDIA

Działalność galerii sztuki spa spot w Nałęczowie od początku budzi zainteresowanie mediów. TVP Lublin przygotowała relacje z kilku wystaw: „Koji Kamoji. Malarstwo”,  „Andrzej Zwierzchowski. Malarstwo”, „Michał Kochański. Grafika”, „Lech Majewski. Camera lucida”. Z inicjatywy spa spot i na podstawie udostępnionych przez galerię materiałów archiwalnych powstał film o Jacku Sempolińskim. 7 grudnia 2016 roku w magazynie kulturalnym TVP 3 Afisz zamieszczono materiał filmowy poświęcony 5-leciu istnienia galerii sztuki spa spot w Nałęczowie.

Galeria wspiera też i promuje interesujące zjawiska i wydarzenia kulturalne publikując i udostępniając informacje na swoim profilu na Facebooku.

 

  •  WSPÓŁPRACA

Serwis informacyjny o działalności  galerii otrzymują gazety ogólnopolskie i regionalne, radio i telewizja. Galeria współpracuje także z tematycznymi portalami oraz lokalnymi witrynami internetowymi poświęconymi promocji wydarzeń kulturalnych na Lubelszczyźnie. Przyjacielem galerii jest m.in. Instytut Historii Sztuki KUL.

  • PARTNERZY

W 2015 roku galeria spa spot współpracowała z firmą Sony Professional przy organizacji pokazu wideoartów Lecha Majewskiego.  Firma Sony Professional została oficjalnym Partnerem Wydarzenia.

  • STYPENDIA TWÓRCZE

Dzięki indywidualnemu stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2016 roku zrealizowany został projekt Śladami Jacka Sempolińskiego.

Zajrzyj na strony poświęcone patronowi galerii  Jackowi Sempolińskiemu: fotografia, portret rzeźbiarski, malarstwo, rysunek.