Galeria spa spot

Adam Styka

W zgodzie z samym sobą

Centralne miejsce w kompozycjach Adama Styki zajmują formy najprostsze: koło, trójkąt, prostokąt. Artysta buduje jednorodne kolorystycznie, zwięzłe, jakby architektoniczne struktury, w których rytmicznie powtarzają się poziome i pionowe elementy. Czasami uporządkowany układ obrazu lub rysunku zakłócają ukośne kreski.

To, co maluję jest zgodne z moją osobowością.
Adam Styka

Adam Styka jest profesorem w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Prowadzi też pracownię malarstwa w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. Jako artysta prof. Styka jasno deklaruje: „mogę zaakceptować swoją sztukę pod jednym warunkiem jeżeli to, co maluję jest zgodne z moją osobowością, moim postrzeganiem świata i moją o nim wiedzą”. Krytycy sztuki podkreślają, że dopracował się własnego języka, rozpoznawalnego stylu. W jego intrygujących obrazach zamknięte są światło i przestrzeń.

W galerii sztuki spa spot w Nałęczowie artysta zaprezentował swoje wcześniejsze prace: obrazy olejne i rysunki na papierze wykonane techniką mieszaną. Niektóre z nich to monochromatyczne kompozycje z silnym akcentem szarości lub błękitów (zobacz katalog). Wernisaż wystawy „Adam Styka. Malarstwo i rysunek” odbył się 15 listopada 2013 roku.

Zobacz także: Henryk Musiałowicz.

Napisz do nas